Річна інфляція в єврозоні зросло у вересні до 3,4 відсотка. Це рекордний показник з часів світової фінансової кризи 2008 року, повідомляється на сайті європейського статистичного агентства Eurostat.

У серпні цей показник становив три відсотки.

Найнижчі показники в річному вираженні були зареєстровані на Мальті (0,7 відсотка), в Португалії (1,3 відсотка) і Греції (1,9 відсотка). Найбільше ціни зросли в Естонії, Литві (по 6,4 відсотка) і Польщі (5,6 відсотка).

Інфляція в Єврозоні сягнула 13-річного максимуму: що найбільше подорожчало

Найбільше зросли за рік ціни на енергоносії: на 17,4 відсотка. Промислові товари та харчі подорожчали на 2,1 відсотка. Послуги подорожчали на 1,7 відсотка.

Базова інфляція (без урахування енерногосіїв та цін на харчі) зросла в серпні до 1,9 відсотка. Торік цей показник становив 1,6 відсотка. Економісти очікували такого розвитку подій. Базову інфляцію нерідко вважають надійнішим показником, оскільки вона зазнає менших коливань.

Зростання цін в Німеччині досягло максимуму майже за три десятиліття. Інфляція в головній економіці Європи у вересні зросла до 4,1 відсотка, перевищивши середню оцінку економістів. Основна причина зростання цін полягає в енергетичній кризі. Вартість електроенергії в Європі досягла історичних максимумів на тлі зниження поставок газу з Росії і Норвегії.

До слова, в Україні у вересні 2021 року споживчі ціни порівняно з серпнем зросли на 1,2%. Базова інфляція у вересні 2021 року становила – 1,3% порівняно з серпнем цього року, а з початку року – 5,5%.

Джерело