Із 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні ​​ оновилися правила міжрегіональних перевезень. Які правила діють на Черкащині та як каратимуть порушників розповіли на брифінгу в Черкаській обласній держадміністрації.

Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.

За словами начальника Управління патрульної поліції у Черкаській області Олександра Кокоби, відсьогодні пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.

На Черкащині почали діяти оновлені правила міжрегіональних перевезень

"Від сьогодні (21 жовтня — ред.) всі міжобласні перевезення будуть дозволені лише тим пасажирам, які мають COVID-сертифікат або дійсний негативний тест. Ми говоримо і про залізничний, і про авіаційний, і про автобусний транспорт. Громадського транспорту в містах та перевезень усередині однієї області нові правила наразі не стосуються", — заявив посадовець.

Перелік документів

Міжрегіональні перевезення в Україні дозволятимуться лише за наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з документів:

довідки про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19; документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19); негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки); паперової довідки за формою 063-О про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 (її може видати лікар, який проводив щеплення).

Водночас для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів не вимагається. Але для дітей від 12 років вимагатимуть дотримання маскового режиму, додав Олександр Кокоба.

Юрисконсульт патрульної поліції Микола Котух зауважив, що відповідальність за дотриманням нових правил покладена на перевізників:

"Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник".

Наживо:

Як пояснила заступниця начальника Управління охорони здоров'я ЧОДА Тетяна Бондар, наразі Черкащина перебуває в "помаранчевій" зоні, однак захворілих щодня удвічі більше, ніж одужалих:

"За останню добу захворіли 469 черкащан, одужали — 249 пацієнтів, що говорить про зростання захворюваності".

Посадовиця нагадала, що щеплення наразі є єдиним способом захисту від коронавірусу.

"У Черкаській області діють 32 центри масової вакцинації населення, працюють 25 мобільних бригади та сотня пунктів щеплення. Найбільший центр вакцинації працює в Черкасах за адресою вулиця Байди Вишневецького, 17 (у приміщенні Черкаського регіонального центру підвищення кваліфікації)", — повідомила Тетяна Бондар.

Що відомо 11 жовтня Кабінет міністр затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину. У Черкаській області станом на 18 жовтня діагностували 283 нових випадків інфікування коронавірусом, повідомили в пресслужбі Мінохорони здоров'я України. 1 446 щеплень зробили на Черкащині 17-го жовтня, про це повідомила заступниця голови Черкаської Обласної адміністрації Лариса Кошова. Загалом в області повне щеплення мають 225 302 осіб, це 19 відсотків населення. Першою дозою вакциновані 264 608 осіб. Українців щеплюють вакцинами індійського, китайського, корейського, американського та американсько-німецького виробництва. Усі вони – дводозові. Уперше на Черкащину вакцини від коронавірусу доставили 24 лютого.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також 97 відсотків випадків коронавірусу на Черкащині – штам "Дельта" Вакцинація від грипу та коронавірусу: чи можна черкащанам робити ці щеплення одночасно

Джерело