Поділитися з дикими тваринами городиною та фруктами просять прикарпатців працівники Галицького національного природного парку, що на Івано-Франківщині. Заступник директора парку Володимир Бучко каже, що тварини повністю забезпечені кормом, однак дуже люблять смачні гостинці. Тому, якщо у людей залишилася навіть третьосортна городина, її Володимир Бучко просить привозити у парк.

20 кг їжі щодня споживає один ведмідь, а бізон — 25 кг трави, розповідає Володимир Бучко. Окрім звичного раціону, тварини люблять ласувати гарбузами, буряками, капустою, морквою, яблуками.

Поїсти городину люблять і парнокопитні тварини, каже Володимир Бучко.

Працівники Галицького нацпарку просять прикарпатців поділитися з дикими тваринами овочами й фруктами

"15 оленів благородних, муфлони та, звичайно, бізони, які їдять дуже велику кількість і сіна, і буряка, моркви. Тобто, якщо є бажання, можливість, то ми запрошуємо прикарпатців зайву городину привозити нам і почастувати наших тварин", — каже Володимир Бучко.

Ведмеді перед заляганням у сплячку їдять ще більше та активніше, каже працівник Галицького природного парку Андрій Гембарський. Найбільше вони полюбляють кавуни, горішки та мед.

"Ведмеді всеїдні. У раціон входять коренеплоди, яблука, морква, буряк, горішки вони дуже полюбляють. М'ясо входить у раціон, риба. Хтось привозить маленький пакетик, бо має надлишок. А хтось привозить автівками просто з городу, бо гарбузи вродили, дині. Картоплю не варто везти, тому що ми нею тварин не годуємо", — розповідає Андрій Гембарський.

Лікар-ветеринар Галицького національного природного парку Олег Романів каже, що теж привозить їжу тваринам з дому. Однак, за його словами, простежити, чим їх годують відвідувачі, важко, тому працівники парку встановили таблички, які це забороняють. Адже, каже Олег Романів, від раціону тварин залежить стан їхнього здоров’я.

"Не можна привозити копчені вироби, тому що вони їх не з’їдять. Тим паче, вони шкідливі для тварин. Ми стараємося, щоб люди, які нам привозять гостинці, не годували тварин самостійно, тому що не знають, що може спожити кожна тварина", — Олег Романів

За його словами, привозити смаколики тваринам можна щодня. Самостійно забрати їжу працівники не можуть через відсутність транспорту.

Читайте також Прикарпатські поліцейські шукають браконьєра, який поранив червонокнижного птаха Історія прикарпатського лелеки Юрка Підопічні геріатричного пансіонату відвідали Галицький національний природний парк

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело