У Херсонській обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара продовжує роботу пункт масової вакцинації в обласній бібліотеці. 20 жовтня він працював вчетверте. За час роботи, розказує директорка книгозбірні Надія Коротун, щепилися півтисячі людей, які попередньо записувались, та ті, які пройшли через живу чергу.

Пункт вакцинації від COVID-19 в обласній бібліотеці імені Олеся Гончара був відкритий у рамках спільного проєкту книгозбірні та клінічної лікарні ім. Є.Карабелеша "Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади". Він починає роботу о 10 ранку. Люди займають дві черги: ті, хто записався заздалегідь на сайті бібліотеки, і ті, хто без попереднього запису. За дистанцією і масковим режимом стежать працівники книгозбірні, говорить директорка Надія Коротун.

"У нас обмежений період вакцинування. Сьогодні ми з 10:00 до 13:00, але попросили лікарню продовжити роботу до 15.00, тому що у суботу було дуже багато охочих. На сьогодні зареєструвались понад 100 людей. Також ми попросили лікарню ще у суботу продовжити роботу пункту. У суботу ми працюємо з 10-ї до 14-ї години", - каже Надія Коротун.

500 людей щеплено: у херсонській бібліотеці працює пункт вакцинації від COVID-19

Отримати другу дозу вакцини прийшов Анатолій Герасименко. Про цей пункт вакцинації, розказує пенсіонер, дізнався від працівників бібліотеки. Каже, вирішив, щоб не наражати своє життя на небезпеку, вакцинуватися. За словами чоловіка, по телевізору кажуть, якщо хочеш жити - вакцинуйся, і він так вважає.

Перед щепленням лікарка проводить інструктаж, що робити у разі погіршення самопочуття. На вибір людям пропонуємо три вакцини Пфайзер, Короновак і Астразенека, розказує лікарка Ольга Толоконнікова.

"Вакцини усі хороші. Кожен сам обирає, яку саме хоче, щоб йому вкололи. До нас вони приходять після приймання у сімейного лікаря і він розказує про вакцину. Деякі люди в інтернеті читають. Усі приходять до нас поінформовані. Ми не консультуємо, а тільки називаємо, що ми можемо вколоти", - каже Ольга Толоконнікова.

Антон Баутін вдруге приходить до пункту вакцинації. Спочатку пішов до торговельного центру, але так і не зміг зробити щеплення. Розказує, налякала велика черга. Сюди прийшов, заздалегідь записавшись.

"Чому я вирішив це зробити? У мене друг захворів і потрапив до реанімації у тяжкому стані. Я побачив, як важко врятувати людину. Людина не може дихати самостійно і її підключають до апарату ШВЛ. І це страшно. Вакцинуватися - це моє рішення. Саме побачене і стало моєю мотивацією щепитися", - говорить Антон Баутін.

Що відомо На Херсонщині діють 91 стаціонарний пункт вакцинації, 32 мобільні бригади, 10 центрів масової вакцинації, 6 пунктів щеплення для людей з тимчасово окупованого Криму.

Джерело