20 жовтня у Миколаївському академічному обласному театрі ляльок підписали меморандум про співпрацю між театром та Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця літературно-драматичної частини театру ляльок Олена Антонова.

Меморандум передбачає співпрацю у галузі освіти дорослих, створення та забезпечення освітньо-культурного мережевого центру "Театральна педагогіка".

За словами Олени Антонової перша зустріч у рамках співпраці між представниками театру та педагогами має назву "Унікальність театру ляльок", де учасники заходу ознайомились із мистецтвом такого театру.

Для вчителів проводитимуть семінари та майстер-класи, де їх ознайомлять з театральною специфікою у навчальному процесі.

"Ми розробили програму заходів, серед яких семінари, майстер-класи, конференції, практичні заняття з акторами, працівниками театру та методистами, викладачами інституту післядипломної освіти та вчителями початкових класів. Актори театру допомагатимуть вчителям перевтілитись у справжніх акторів", – розказала Олена Антонова.

"Актори театру мають відповідну вищу педагогічну освіту, декілька акторів мають досвід викладання таких дисциплін як "Історія театру", "Акторська майстерність", ведуть театральну студію, зокрема це Валерій Байло та Сніжана Бойчук", – розказала Олена Антонова.

За словами Олени Антонової, актори театру будуть підлаштовуватись під інтереси і запити вчителів.

"Це можуть бути практичні заняття з акторської майстерності, не обов'язково ми будемо працювати із ляльками, тому що на уроці можна оживити будь-що. І ручка, і зошит може стати лялькою. Є унікальність ляльки: лялька на уроці може допомогти вчителю через символ, виразний засіб, що можна донести до учня", – розказала Олена Антонова.

За словами завідувачки кафедри теорії та методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олени Сокуренко, співпраця між театром та педагогами є необхідною та доцільною.

"Педагог у своїй професійній діяльності має вміти імпровізувати, організовувати театралізації, драматизації, ігрові ситуації в освітньому процесі, нам є чому повчитись в акторів театру, тож взаємонавчання і співпраця будуть корисними", – розказала Олена Сокуренко.

За словами Олени Сокуренко, у програмі початкової школи зараз є такий аспект як ляльковий театр.

"Співпраця проводитиметься між працівниками закладів дошкільної освіти і початкової школи з огляду на формування особистості та формування у дітей життєво необхідних якостей та рис", – розказала Олена Сокуренко.

Співпраця в рамках меморандуму розрахована на п'ять років.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело