Акція проти торгівлі людьми відбулась у Хмельницькому. Учасники з чорними парасольками та плакатами пройшли Майданом Незалежності. Організатори заходу – благодійний фонд "Ксена" та департамент соціального захисту населення, каже президентка благодійного фонду Оксана Устинова.

На Майдані Незалежності зібралося 50 людей, аби привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, розповідає співорганізатора акції, президентка благодійного фонду "Ксена" Оксана Устинова. За її словами, понад 90% постраждалих мають технічну або вищу освіту, 74% по Україні постраждалих – це чоловіки, а не жінки.

"Скасуємо рабство всюди і назавжди", "Я крокую заради чоловіка, якого обманом втягли до експлуатації" - такі плакати у руках учасників акції, а також чорні парасольки. Як зазначила Оксана Устинова, парасольки символізують захист від рабства: "За роки Незалежності 260 тисяч українців стали постраждалими від злочину торгівлі людьми".

Всеукраїнська акція протидії торгівлі людьми відбулася у Хмельницькому

Оперуповноважений відділу міграційної поліції Максиміліан Маланчук каже: "Трудове рабство людина може відчути в разі, коли їй певний час не виплачують обіцяну заробітну плату, не дають їй свободи пересування, тримають в закритому приміщенні чи на закритій території. Не дають засобів зв’язку з родичами чи знайомим". Додає: цьогоріч на Хмельниччині зареєстрована одна справа за фактом торгівлі людьми. Наразі відбувається досудове розслідування. Минулого року таких справ було дві.

Відповідальна за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Лілія Остапішина, розповіла: після встановлення статусу їм надається одноразова матеріальна допомога: "Дається три прожиткових мінімуми для певної категорії. Наприклад, якщо це працездатна особа, то це, наразі, близько семи тисяч гривень".

Учасники акції пройшли Майданом Незалежності та частиною вулиці Соборна. Впродовж дня вони роздавали містянам інформаційні листівки щодо проблеми торгівлі людьми.

Джерело