230 пластунів зі всієї України з’їхались на гору Лисоня, що на Бережанщині. Тут впродовж двох днів вони відзначатимуть 30-ту річницю від дня першого таборування на цій горі. Про це Суспільному розповіла організаторка зустрічі Марія Гап’юк.

За її словами, цей захід присвятили бою Українських Січових Стрільців з російською армією на цій горі, яка відбулася на початку вересня 1916-го року.

Зустріч пластунів на горі Лисоня розпочалася з гри "Стежа Едельвейс". 60 учасників у цьому змаганні поділили на 16 команд. Вони повинні непомітно подолати 60 метрів вгору і взяти цукерку. Незару Семчуку з Івано-Франкіщини при першій спробі дістатись непоміченому до цукерки не вдалося.

На Тернопільщину приїхали 230 пластунів, щоб відзначити 30 річницю першого таборування

"Просто вибіг і мене спіймали", – каже Назар Сенчук.

Пластунка Оксана Гутор із Золочева змогла непомітно подолати дистанцію до солодощів.

"Перший раз на "Стежі Едельвейса", а другий раз на Лисоні. Це крутий досвід. Не знаю, спробую ще раз спуститись і піднятись. Хотіла один раз, тепер ще раз спробую", – розповіла Гутор.

Писар заходу Софія Возниця розповіла ідею проведення цієї гри:

"Маскування – це є частина розвідки, яку ми їх вчимо. Це є частина життя в природі".

Також ластуни змагаються у кулінарних здібностях. 28 команд готують страви, щоб нагодувати пластунів свого куреня. Віктор Гончаров на пластову зустріч приїхав з Авдіївки.

"На перше ми готуємо борщ з квасолею, а на друге у нас буде куліш", – каже Гончаров.

Пластунка зі Львова Анна Сувало розповіла, що готують:

"Плануємо готувати суп. Далі ми приготуємо кашу".

За приготуванням страв слідкує Надія Тиха. Дівчина розповіла, що кожній команді видали однаковий набір продуктів. З них команди мають приготувати три страви.

"Вони можуть готувати по-різному. Набір продуктів один. Але можуть комбінувати різні продукти", – каже Тиха.

Організувала зустрічі пластунів на горі Лисоня Марія Гап’юк.

"Наше завдання, щоб діти, які ростуть в інформаційному суспільстві не втрачали своє коріння. Вони тут виконують різні змагання з різних типів знань", – каже Гап’юк.

Марія Гап’юк розповіла, впродовж тридцяти років пластуни на горі Лисоня вшановують пам’ять бійців Українських січових стрільців. За її словами, вони перемогли у бою з російською армією. Під час боїв загинув 81 боєць УСС, поранили 293 бійця і 285 потрапили в полон.

Джерело