Чотири години освітнього інтенсиву влаштували у Сумах з нагоди Тижнів Німеччини в Україні. Тривають вони цього року з 3 до 23 жовтня.

Тренінги тривали в середньому годину. Їх проводили ментори з усієї країни. Про міжкультурну комунікацію та лідерство розповідала Тетяна Майборода.

навчаємося дізнаватися більше про себе, про специфіку своєї культури, як розуміти себе у світі, так і ефективно комунікувати, розвиватися, працювати в інших культурах і працювати із представниками інших культур безпосередньо", — говорить вона.

Під час освітнього фестивалю

Михайло Войтович приїхав на фестиваль із Луцька. Привіз на нього настільну симуляційну гру "Світ громад".

"Це симуляція розвитку невеликої громади. Учасники, які сидять за столом, — від чотирьох до шести осіб. Вони можуть вжитися у різні ролі, які, на нашу думку, є найбільш частими, або найбільш впливовими у межах громади. Або зіграти роль пенсіонера, або громадського активіста, або чиновника, чи підприємця. "Натягнути" на себе цю роль і зрозуміти, як воно в цих ролях взаємодіє, щоб будувати те, що ми називаємо громада", — каже Войтович.

Тривати така гра може від трьох до чотирьох годин. Вік учасників цього фестивалю 18+. Кожен охочий міг побувати на трьох тренінгах, які обирав заздалегідь.

"Антистресових вправ було багато, і хоча вважається, що це — освіта для дорослих, але деякі вправи можна використовувати і з діточками маленькими та початкова школа, не говорячи про середню та старшу.

"Це були практичні навички, такий майстер-клас, як за годинку зазирнути у себе, дізнатися, що є у тобі, що є навколо тебе й як це поєднати. Тобто такий цікавий воркшоп і майстер-клас від наших німецьких партнерів. Дійсно було дуже цікаво, я навіть, не очікувала", — зазначила учасниця фестивалю Оксана Дубанова.

"Я вже відвідала майстер-клас пані Ліліани Штайнке "Мистецтво як жити правильно". Дуже креативні вправи ми робили разом, елементи театральних воркшопів. Взагалі мені дуже подобається ця ідея німецької освіти, з великою кількістю практичних вправ. На жаль, у мене обмежений час, тому я лише один воркшоп мала відвідати", — сказала учасниця фестивалю Ольга Дашкіна.

Це — перший такий фестиваль в Сумах, каже його організатор, керівник Центру освіти дорослих Юрій Петрушенко.

"Усі ці три слова – "мистецтво", "вчитися", "разом" мають значення. У нас є тренінги з мистецтва, навчальні тренінги для здобуття додаткових компетенцій і разом – це момент інклюзивності, момент інтеркультурності, якісь тренінги присвячені громадянській освіті. Всього у нас — 36 тренінгів", — говорить він.

30 тренінгів проводили у залах Конгрес-центру. На шість можна було долучитися онлайн. За словами Юрія Петрушенка, взяло участь у фестивалі 350 людей.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Джерело