Спільні дії при хімічній аварії 13 жовтня відпрацьовували рятувальники та випускники університету цивільного захисту. Мета тренінгу — поліпшити навички швидкого знешкодження викидів отруйних речовин.

Це — третій і кінцевий етап тренінгу, гроші на нього надала Організація з безпеки та співробітництва Європи, говорить старша координаторка проєктів в Україні Карін Рьольке.

"З 2015 року ОБСЄ працює в напрямку надання Україні допомоги для зміцнення контролю за переміщенням речовин через кордон, вдосконаленням регуляторної системи, зміцнення спроможності наших партнерів швидко ідентифікувати небезпечні речовини", — говорить Рьольке.

Як діяти при хімічній аварії: навчання рятувальників у Харкові

На полігоні університету цивільного захисту учасники тренінгу знешкоджували витік несправжньої кислоти — так відпрацьовували дії при хімічній аварії. Діжку з кислотою латає випускниця університету Анастасія Онацька у захисному костюмі. Вона працює начальницею групи радіаційного та хімічного захисту у Держслужбі з надзвичайних ситуацій Харківщини.

"У ньому дуже важко працювати, він великий по розмірах. Близько 10 кг, і плюс апарат 10 – 12 кг", — говорить випускниця.

У тренінгу взяли участь 37 рятувальників та викладачі університету цивільного захисту. Один з учасників тренування Станіслав Ганич приїхав з Тернополя. Працює рятівником понад 20 років. Нині обіймає посаду заступника відділу Держслужби з надзвичайних ситуацій на Тернопільщині.

"Моя роль була, як керівника на місці. Я стежив за роботою ланок: ланки, яка здійснювала евакуацію, ланка, яка повинна була осаджувати хмару небезпечної речовини, ланка, яка мала ліквідовувати виток небезпечної речовини. Контролював вхід та вихід кожної з них", — розповів Ганич.

За словами Рьольке, за гроші ОБСЄ для тренінгів закупили розчин, схожий на кислоту, та захисні костюми.

Авторки: Ірина Гнатюк, Іванна Грузинська

Джерело