70% бюджетних установ Тернопільщини на сьогодні без опалення – це школи, дитсадки і лікарні. Про це розповіла Суспільному заступниця директора обласного департаменту житлово-комунального господарства Софія Близнюк.

За її словами, така ситуація склалась, бо громади не змогли укласти угоди з постачальниками газу. Зокрема, тепла немає у 25 закладах освіти Підволочиської громади. Один із них – школа в Підволочиську.

У Підволочиській загальноосвітній школі навчаються більше п’ятисот дітей. Класна керівниця 5-А класу Тетяна Пестова розповідає, що раніше діти навчались в кабінеті георгафії, але через відсутність опалення, від початку тижня заняття там не проводять:

На Тернопільщині 70% бюджетних установ без опалення

"Адміністрація школи змушена була перевести дітей в інший кабінет, через те, що температури дуже низькі і тут дуже холодно. На градуснику 8-10 градусів. У таких умовах ми не можемо навчатися".

Соломія Повалінська навчається у 9 класі. Дівчина каже, що на уроках сидить в куртці:

"В класі дуже холодно, опалення не включають. Тому ми підем скорше всього на канікули".

Директорка закладу Марія Добрунова розповідає, шкільна котельня готова до запуску тепла, але включити її не можуть, тому що немає газу:

"Батареї в нас холодні, селищна рада, відділ освіти вирішують питання з поставником газу. На коридорах дуже холодно. По класах температура буває різною, від 15 до 17 градусів. Це залежить від сонячної сторони приміщення. Найгірше в нас становище у старому корпусі, де температура 10 градусів.

Начальниця відділу освіти Підволочиської селищної ради Галина Сакевич каже, оголосили тендер на пошук нового постачальника газу, але у ньому ніхто не взяв участь:

"Ніхто не знає, зокрема постачальник, яка буде ціна природнього газу".

Єдина можливість отримати газ і розпочати опалювальний сезон в закладах освіти це укласти договір з постачальником газу без тендерів.

"Постановою Кабміну затверджено типовий договір між "Нафтогаз Трейдинг" та бюджетними установами, згідно якої ми можемо купляти газ за 16, 80, однак немає документів, за якими ми могли б підписати прямий договір. Ми готові підписати цей договір вже сьогодні. Зібрано нами пакет документів, які регламентують підписання договору. Очікуємо якихось висновків, рекомендацій, щодо підписання цього договору", – каже Сакевич.

Заступниця директора обласного департаменту житлово-комунального господарства Софія Близнюк розповіла, які документи мають подати бюджетні організації, аби укласти угоди з газопостачальними організаціями:

"Бюджетна установа повинна надати копії документів: акт звірки від попереднього постачальника про відсутність заборгованості за газ, статут і положення бюджетної установи, заяву приєднання до умов договору, річний план закупівель, наказ про призначення керівника. Після цього "Нафтогаз" перевіряє пакет документів і погоджує його. Відповідно починається підписання з бюджетною установою. Звичайно там треба дотримуватися закону "Про публічні закупівлі". Ми прорахували, якщо все піде нормально, мінімальний термін за який підпишуться ці договори, то це 5 календарних днів. Якщо сьогодні якась громада вже почала працювати і зібрала пакет документів, то реально через 5 календарних днів опалювальний період в даній бюджетній установі може розпочатися".

Джерело