В Україні поточна хвиля коронавірусу за більшістю показників перевищила торішню осінню хвилю. Найближчим часом кількість інфікованих збільшуватиметься і далі.

Про це йдеться в прогнозі вчених Національної академії наук України.

Зазначається, що значення наростатимуть доволі стрімко. Найбільша нестабільність очікується найближчим часом, за 4 вихідні поспіль.

Нинішня хвиля СOVID-19 вже перевищила торішню: українців попередили про рекордні дані найближчим часом

За даними НАН, протягом останніх двох тижнів кількість нових випадків СOVID-19 зросла вдвічі за 2 тижні та вп’ятеро за місяць. За два тижні зросли такі показники:

кількість позитивних результатів тестів ПЛР зросла у 2,1 раза, 

кількість нових госпіталізацій зросла у 1,7 раза.

Смертність виросла в 2,3 раза.

Також, як уточнюється, смертність уже на 20% більша за пікові значення, а загальна кількість зайнятих ліжок у лікарнях – уже на 6%, і продовжує стрімко зростати.

"На цьому тижні очікуються рекордні значення кількості нових захворювань, але цьому, ймовірно, завадять довгі вихідні, що традиційно призводять до зменшення кількості офіційних виявлень. За збереження поточних тенденцій можна очікувати досягнення показників весняної хвилі за 1–2 тижні", - припускають вчені.

Зокрема, згідно з прогнозними обчисленнями, від 20 до 26 жовтня кількість нових випадків зараження складатиме 18 640 і 20 922, у різних системах моделювання.

Нагадаємо, раніше у МОЗ назвали області, де найбільша і найменша заповненість "ковідних" відділень. Перелік за цим посиланням.

Як повідомлялося, Херсонська область через погіршення ситуації з COVID-19 переходить до "червоної" зони карантину. Обмеження почнуть діяти від 15 жовтня.

Читайте також:

Чи обмежуватимуть роботу громадського транспорту у містах під час нового локдауну: відповідь МОЗ

До міської ради впускатимуть тільки вакцинованих: у Тернополі посилили карантин через COVID-19

В Україні з'являться спецкамери, які фіксуватимуть порушників карантину: Кузін повідомив, у яких містах і коли їх впровадять

"Є певна кількість ризикованих регіонів" – Кузін про можливе посилення карантину через COVID-19

Джерело