Третій рік у Тернополі працює соціально-спортивна школа фонду "Реал Мадрид". Діти з малозабезпечених та малозахищених сімей працюють з психологом і грають у футбол. Школу відвідують 240 учнів. Про це Суспільному розповів її керівник Ярослав Несторович.

Ростиславу Новосаду 16 років. Він відвідує соціально-спортивну школу фонду "Реал Мадрид" у Тернополі від початку її створення. Сюди він приходить тричі на тиждень. Перед тренуванням заняття з психологинею Оксаною Дробніцькою.

"З психологом в нас надзвичайно дружні відносини. Ми спілкуємося, як друзі. Допомагають з розв'язанням проблем. Спілкуємося на різні теми", – каже учень соціально-спортивної школи Новосад.

У Тернополі діти грають у футбол і отримують допомогу психолога

Психологиня Оксана Дробніцька розповіла, пам’ятає, як Ростислав вперше прийшов до школи. Жінка каже, їхні заняття мають результат. За її словами, психолога відвідують усі учні закладу.

"Пів року, я вже спостерігаю кардинальні зміни, динаміку кардинальних змін у поведінці, у спілкуванні, у тому, як вони відносяться до соціуму, як долають страхи і свою невпевненість", – каже Дробніцька.

Впродовж трьох років Ростислава Нововсада тренує Михайло Оліяр. Чоловік розповів, заняття відбувається за методикою "Реал Мадрид":

"Крім футбольного і спортивного аспекту, в кожне тренування включається соціальний аспект. Футболісти повинні навчитись не тільки грати в футбол. Вони повинні засвоїти, як подається в методиці фонду "Реал Мадрид", соціальні цінності. Такі поняття, як повага, мотивація, самостійність, самооцінка, рівність. І під час кожної вправи на тренуванні ми намагаємося включити якісь аспекти, які могли б допомогти їм зрозуміти, усвідомити ці соціальні цінності".

Після соціально-спортивної школи Ростислав Новосад вирішив навчатися на футбольного арбітра:

"Надзвичайно цікаво, коли граємо в футбол. Це дуже цікава частина тренувань, але окрім самої гри надзвичайно було цікаво, як відбувається робота футбольного арбітра. Тому вирішив піти на навчання саме арбітра. Сподобалось. Отримую різні можливості розвиватися в цьому. Практикуюся. Обслуговую різні матчі".

Керівник школи Ярослав Несторович розповів, зараз у світі є 83 соціально-спортивні школи від фонду "Реал Мадрид". Чоловік каже, за три роки роботи навчальний заклад у Тернополі посідає перше місце серед шкіл Європи:

"Ми визначили шість категорій дітей, які можуть займатися в нашій школі. Це сироти, напівсироти, діти воїнів АТО, багатодітні, малозабезпечені, діти, які проживають з опікунами і ще декілька категорій. Наше завдання забрати дитину з вулиці, або забрати з неблагополучної сім’ї і дати їй путівку в нормальне життя. В нас займаються діти від 6-ти до 17-ти років. Задання наше не зробити їх спортсменами, а зробити їх нормальними людьми".

Джерело