Коаліція європейських енергетичних і газотранспортних компаній, зокрема – EP Infrastructure, Eustream, NAFTA і RWE, буде працювати над створенням нового сучасного заводу з виробництва водню у східній Словаччині. Кінцева мета проєкту – імпорт енергоносія майбутнього через систему трубопроводів, – повідомляє H2 View.

Водень, який планується постачати до Німеччини модернізованим газопроводом Eustream, буде підтримувати розвиток водневої економіки не тільки Німеччини та Словаччини, а й інших європейських країн.

Вже створена робоча група, яка повинна розробити дорожню карту проєкту та провести перемовини з відповідними зацікавленими сторонами, що дозволить вже найближчим часом почати реалізацію проєкту, в першу чергу в Україні, Чехії та Австрії.

Словаччина готує проєкт з транспортування водню до Німеччини трубопроводом

«Ми очікуємо значну потребу в імпорті водню в Німеччину для задоволення її внутрішнього попиту вже у 2030 році. Імпортуючи водень, можна буде задовольнити цей попит і водночас підтримати створення інфраструктури, необхідної для майбутнього імпорту зеленого водню зі Східної Європи, зокрема – з України», – сказав комерційний директор RWE Ульф Керстін.

«Співпраця з RWE в області виробництва водню в Словаччині – прекрасна можливість, спрямована на прискорення не тільки наших амбіцій, а й розгортання виробництва водню в ЄС. До 2023 року ми хочемо бути технологічно готовими до прийому водневих сумішей 5% в нашу систему, а в майбутньому плануємо виділити один з наших трубопроводів для транспортування чистого водню», – сказав у свою чергу генеральний директор Eustream Растислав Нукович.

Джерело