У Києві відкрилося соціальне дитяче кафе Bonnjournee на базі спеціальної школи-інтернату, в якому зможуть стажуватися вихованці школи.

У Bonnjournee варитимуть каву, готуватимуть салати та фреші, передає кореспондентка Суспільного. Вік дітей, які проходитимуть тут стажування — 11-14 років. До їхніх обов'язків входитиме прибирання закладу, їх також навчать використовувати техніку.

"Найбільші виклики зустрічаються саме в дорослому житті. Коли дитина закінчує школу, постає питання, де вона буде перебувати 24 години. Тобто, чи буде вона знаходитися в чотирьох стінах своєї домівки, чи буде мати можливість працевлаштовуватися. Бути в соціумі. Мати робоче місце. На жаль, таких можливостей в нашому суспільстві дуже мало. Це практичне кафе соціальне - воно дуже важливе. Тому зо таким дітям в школі важливо отримувати практичні навички", — зазначила президентка благодійної організації "Даун Синдром" Олена Большаніна.

У Києві відкрилося соціальне кафе для дітей із синдромом Дауна

Під час відкриття для дітей провели майстер-клас із приготуванні кави та фруктового салату. Відвідувати кафе зможуть вчителі, учні та батьки.

"Я спокійний хоча б в тому, що в цій професії моя дитина буде мати певні навички. Я вважаю, що на цьому зупинятися не можна. Все, що навколо нього відбувається - це ті умови, які допоможуть йому відбутися, як особистості", — розповів Максим Михайличенко — батько тринадцятирічного Федора, який навчається у цій школі та теж буде стажуватися у кафе.

Що відомо В Україні розпочав роботу експериментальний музичний онлайн-гурток для дітей з синдромом Дауна та їхніх рідних братів та сестер. Ініціатива започаткована ВБО “ Даун Синдром” за підтримки Українського культурного фонду Читайте також

"Все – можливо": діти з інвалідністю піднялися на Говерлу та встановили національний рекорд

Зайва хромосома — не перешкода. Як стажуються підлітки з синдромом Дауна

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело