В Івано-Франківську працівники "Українського державного конструкторсько-технологічного інституту транспорту" вийшли на протест до приміщення окружного адміністративного суду, яке раніше належало науковій установі. 15 працівників інституту вимагали, щоб Кабінет Міністрів України посприяв їхньому звільненню з підприємства та виплаті заборгованої зарплати. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

За словами юриста підприємства Володимира Родчука, з 2016 року це підприємство не працює, однак його не ліквідували, а отже люди не можуть влаштуватися на нову роботу. Юрист розповідає, що до 2016 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд орендував частину приміщення, у якому працював інститут. У 2016 році підприємство очолив новий керівник, а приміщення віддали у підпорядкування суду. Де зараз керівник підприємства – невідомо, розповідає Володимир Родчук.

"Підробив за тиждень усі документи, необхідні для винесення постанови Кабміну, що ніби колектив не заперечує передачу майна. Люди про це нічого не знали. І у 2016 році Кабмінет Міністрів виніс постанову про передачу державного майна судовій адміністрації, а в подальшому – окружному адміністративному суду. З 2016 року, коли суд уже "захопив" приміщення, вигнали працівників. Там були невідомі люди, які виганяли колектив, вигнали на вулицю, захопивши всі документи, робочі справи, архівні справи, трудові книжки і все-все, що належить інституту", — розповідає юрист Українського державного конструкторсько-технологічний інституту транспорту АПК Володимир Родчук.

В Івано-Франківську працівники державного підприємства протестували біля адмінсуду

За його словами, у 2019 році Міністерство аграрної політики і продовольства сформувало ліквідаційну комісію, яка мала припинити роботу державного підприємства.

"Ліквідатор приїхав на один день у Івано-Франківськ, зустрівся з представниками суду, побачив, що ліквідація неможлива, що державне підприємство у великих боргах, і поїхав геть. До сьогоднішнього дня його немає. Не виконав жодного пункту плану ліквідації. За планом, вони мали завершити ліквідацію до кінця 2019 року. Вона вже недієздатна", — каже Володимир Родчук.

Учасниця протесту Віра, яка відмовилася називати своє прізвище, розповідає, що в інституті пропрацювала понад 20 років. Зараз жінка з підприємства не звільнена та не може влаштуватися на нову роботу.

"Закрили і нам трудові не давали. Але минуло багато років, я не пам’ятаю, скільки, і ми трудову не можемо взяти. Субсидії не можемо зробити, на роботу влаштуватися не можемо. Ми домовилися, прийшли сюди, в інститут, вони сказали: "Наймайте собі людину, щоб відкрити сейф. Сейф стояв у підвалі. Ми найняли людину, заплатили їй гроші, пішли сюди, відімкнули сейф і забрали свої трудові. А трудова просто стоїть "нерозрахована". Куди піду з трудовою цією?", — розповідає жінка.

Працівник інституту Василь Богович каже, що отримує пенсію за іншим місцем роботи, бо з інституту не може звільнитися.

"Вважаюся працівником цього інституту, і дали мені мінімальну пенсію – 1 800 гривень. Ні прожити за ту пенсію, нічого. Наші трудові викрали, згодом по одній видавали. Але де наші особові справи, ми так і не знаємо", — розповідає Василь Богович.

Люди хотіли, аби із ними зустрілися представники адміністративного суду, але до них ніхто не вийшов. Начальниця відділу документального забезпечення суду Христина Іваськевич у телефонній розмові повідомила Суспільному, що суддя-спікер перебуває у відпустці. Також вона сказала, що суд дасть відповідь на інформаційний запит.

Також Суспільне Карпати надіслало запит до Міністерства аграрної політики і продовольства та до Міністерства економіки України із запитаннями щодо ліквідації інституту та виплати його працівникам заборгованої зарплати.

Журналісти Суспільного розповідали про цю ситуацію, яка склалася з ліквідацією інституту, у грудні 2020 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Джерело