Активісти еко-табору в Гаджині за два тижні прибрали сміття на Чорногірському хребті в Карпатах.

Результатами прибирання поділилася гід еко-табору Аліна Косовська. Вона зізналася, що це була експериментальна толока, бо попередній досвід у Аліни був лише в одноденних прибираннях одного маршруту та в толоках на архітектурних пам’ятках, пише “Рубрика”.

“Тепер початок покладено, і на фінішному брифінгу навколо вогню в базовому таборі ми одноголосно вирішили що ідею вдалось реалізувати, і варто зробити маленьку роботу над помилками і продовжувати”, – розповіла гід.

Активісти прибрали Чорногірський хребет від сміття

Активісти робили виходи по сміття кожен день, за виключенням тих днів коли погода не дозволяла висунутись з наметів. Косовська розповіла, що частина витривалих волонтерів ходила по сміття щодня попри бинти, пластири й опіки від сонця. Усі інші займалися сортування сміття в таборі.

“Тим хто каже що ми відпочивали і розважались варто пройти все те що пройшли наші волонтери, деякі з яких були в горах вперше або не мали достатньої фізичної підготовки. Це було весело і страшно, холодно і спекотно, красиво і важко, загалом – неймовірно”, – ділиться враженнями Аліна.

Гід еко-табору підбила підсумки досягнень за декілька днів:

  • стоянки в Гаджині і темні куточки лісу;
  • стоянки на хребті в напрямку Говерли і Піп-Івана;
  • маршрут Шпиці-Маришевська до полонини Гаджина;
  • маршрут на Кізі-Увлоги з нижньої Гаджини;
  • спуск із Говерли до бази Заросляк та стоянки коло неї.

Також вона повідомила, що на озері Несамовите вигребли дві сміттєві купи, однак щодня активісти знаходили свіже сміття. Також біля Несамовитого лишилися спалені консерви та бите скло. Подібна ситуація й на озері Бребенскул.

На верхівці Говерли активісти не прибирали через натовпи туристів і реставрацію стели, а на Піп-Іван триває ремонт обсерваторії.

“Це лише початок. Будемо продовжувати таку роботу і надалі, враховуючи здобутий тут досвід. На організацію табору загалом було витрачено близько 20 000 грн – це з квитками гостям, транспортними витратами, спорядженням, харчуванням, розхідниками для прибирання, аптечкою, засобами зв’язку і т.д. Наступного разу точно буде дешевше, бо таборове спорядження тепер маємо власне”, – сказала організаторка табору.

Джерело