Екоінспектори, рятувальники та Держпродпоживслужба відібрали проби ґрунту та повітря на території Корнинської громади. Тут у четвер, 22 липня, в полі з'явилися рожеві калюжі. Голова громади вважає причетним до скиду хімікатів агрохолдинг. Останні з'ясовують, чия саме це зона відповідальності.

Рожеві калюжі на полі між селами Колоденка і М'ятин за п'ять кілометрів від Рівного помітив велосипедист Олексій Машта. Пояснює – їздить тут двічі на місяць і таке бачить вперше.

"Під час прогулянки на велосипеді їхав і відчув такий ядучий запах – хімічний. Подивився, помітив, що тут розлита якась речовина такого кислотного кольору. Якщо це землі якогось аграрія, то треба запитувати в нього", – розповідає житель Колоденки Олексій Машта.

Рожеві калюжі біля Рівного: спеціалісти відібрали проби ґрунту та повітря

Ділянка розташована на території Корнинської громади. У п'ятницю, 23 липня, про подію дізналися чиновники та правоохоронці. Подію зафіксував поліцейський офіцер громади.

"На даний момент повідомили екологічну інспекцію та зареєстрували інцидент на 102. Поки що не можна надати кваліфікацію даній події. Лише після певних проведених експертиз та результатів буде проведено оцінку збитків, які завдані, і що це за речовина", – коментує поліцейський офіцер Корнинської громади Тарас Шепелюк.

Рятувальники огородили територію захисною стрічкою. Вони взяли зразки повітря. Тим часом екоінспектори відібрали зразки ґрунтів. Їх мають перевірити на наявність забруднення, – каже представниця Держекоінспекції Лілія Борисова.

До експертизи долучилися працівники Держспоживслужби. Вони мають встановити, що це саме за речовина. Окремо відібрали проби рідини та обробленої сої, яка росте на межі з калюжами.

Проби відібрали в різних ділянках поля. Їх, за словами представника Держпродспоживслужби Миколи Матвійчука, направлять на дослідження в лабораторію.

"Для того, щоб направити його на дослідження в лабораторію на визначення залишку пестицидів, чим оброблялося дане поле, і потім подальшого порівняння з препаратом, який знаходиться на дорозі", – додає чоловік.

Саме з обробкою посівів сої керівник громади пов'язує появу рожевих калюж. Він припускає, що скид міг бути як аварійним, так і навмисним. Суспільному продемонстрував попередження від агрокорпорації.

"Зв'язуємося з представниками товариства з обмеженою відповідальністю "Акріс-агро" – у зв'язку з тим, що дані земельні ділянки, а саме паї, орендують ТзОВ "Акріс-агро". Нам було повідомлення про те, що вони здійснювали обробіток своїх полів 21 – 22 числа. Відповідно, у нас є підозра, що це є їхня робота", – коментує голова Корнинської громади Роман Горбатюк-Василейко.

Регіональний офіс товариства "Акріс Агро" розташований у Рівному. Воно займається виробництвом та експортом сої, кукурудзи та соняшнику. Представники фірми приїхали на місце вивчити ситуацію. Юрист пояснює: першочергове завдання – з'ясувати, чия це зона відповідальності.

"Акріс Агро Груп" і "Акріс Агро" – це різні суб'єкти господарювання. Ми приїхали подивитися, бо сказали, що тут ніби "Акріс Агро". Всі націлені на з'ясування реальних обставин, що відбулося, і будемо бачити. Ми також зацікавлені в обробітку землі, і і ці процеси не можуть оминати нас, ми також будемо проводити певні розслідування дивитися, де чиї землі", – коментує начальник юридичного відділу ТзОВ "Акріс Агро" Сергій Лук'янчук

О 18:30 у пресслужбі ДСНС повідомили про те, що встановили речовину.

"Це Префект, сертифікований в Україні препарат для боротьби зі шкідниками. Дія препарату спрямована на яйця та личинки шкідників, які гинуть після обприскування. Клас небезпеки препарату – третій із існуючих п'яти", – йдеться у повідомленні Служби порятунку.

Експерти провели обстеження повітря навколо ділянки і встановили, що вмісту небезпечних речовин у ньому немає. Служба порятунку координує процес утилізації агропідприємством речовини.

Загрози для людей немає, – уточнили рятувальники.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело