Близько трьох чвертей заражених коронавірусом у Сінгапурі, яких виявили за останні чотири тижні, були вакцинованими. Найбільше інфікованих серед осіб, старших 60 років.

Як повідомляє Reuters, в осіб, які раніше отримали вакцину від вірусу, COVID-19 проходив у легкій формі.

Водночас із 1096 випадків інфекції за останні 28 днів:

У Сінгапурі близько 75% нових випадків COVID-19 виявили між вакцинованих, більшість – у легкій формі 484 виявили серед осіб, які були у повністю щеплені від вірусу (44%); 30% пацієнтів — були частково щеплені, близько 25% — не отримували щеплень. Читайте також: Довша пауза між щепленнями вакциною Pfizer збільшує імунітет – дослідження

За цей період було зафіксовано сім важких випадків COVID-19, коли хворі потребували підключення до кисню. Один хворий також перебував у реанімації. Додається, що жоден з вказаних пацієнтів не був повністю щепленим.

"Є неспростовні докази того, що вакцинація (від коронавірусу — ред.) допомагає запобігти серйозному розвитку захворювання (на COVID-19 — ред.) після зараження", — заявили у МОЗ країни й додали, що всі повністю щеплених людей, у яких виявили вірус, зафіксували лише незначні симптоми хвороби.

Зазначається, що за даними медиків вакцини є високоефективними при запобіганні важких випадків коронавірусу. З іншого боку — вони також підкреслюють ризик того, що навіть щеплені особи можуть бути заразними, позаяк однієї дози щеплення може бути недостатньо для припинення передачі вірусу.

Читайте також: Pfizer та AstraZeneca ефективні проти штаму "Дельта" — дослідження

Експерти додають, що виявлення інфекції у вакцинованих осіб не означає, що вакцини неефективні. Вони прогнозують, що оскільки все більше людей у Сінгапурі проходять вакцинацію, медики фіксуватимуть все більше заражень серед щеплених людей.

У МОЗ країни зазначають, що за останні 14 днів кількість інфікованих серед вакцинованих людей старше 61 року становила близько 88%, що перевищувало показники молодших груп.

Читайте також: Таїланд розробляє вакцину проти COVID-19 з листя тютюну Ситуація з коронавірусом у Сінгапурі

Вказується, що країна знаходиться серед лідерів за масштабами вакцинації у світі. Водночас, як і в Ізраїлі, влада Сінгапуру нещодавно відновила деякі обмеження через сплеск "Дельта"-варіанту коронавірусу. У своїй національній програмі вакцинації Сінгапур використовує вакцини Pfizer і Moderna.

За даними Worldometers, станом на 23 липня загалом у Сінгапурі виявили понад 63,9 тисячі випадків коронавірусної хвороби COVID-19 ( 113-е місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 36 осіб, видужали — понад 62,5 тисячі осіб. За даними Ourworldindata, станом на 20 липня у країні від коронавірусу вакциновано понад 4,1 млн осіб (що становить 71% населення Сінгапуру).

Читайте також: ЄС надасть біднішим країнам 200 мільйонів доз вакцини до кінця року Що відомо про вакцину Pfizer-BioNTech

Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва — " Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн.

У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб, однак дослідники вважають, що для визначення того, чи буде надійним захист через пів року — потрібно провести більше досліджень.

Читайте також: Коли можна вважатися повністю вакцинованим від COVID-19. Пояснює МОЗ

Згідно з початковими вимогами, цю вакцину можна було зберігати лише у спецумовах за температури від -80 до -60 градусів Цельсія. 28 березня після серії досліджень Європейське агентство з лікарських засобів дозволило зберігати вакцину Pfizer/BioNTech протягом короткого часу у звичайних фармацевтичних холодильниках протягом двох тижнів при температурі від -25 до -15 градусів.

Відповідно до оновлених рекомендацій виробника вакцину можна безпечно зберігати у пунктах щеплень у звичайних холодильниках, при температурі від +2°C до + 8°C, протягом одного місяця.

Читайте також: CoronaVac або Moderna. У столиці охочі вакцинуватися можуть обрати собі вакцину Що відомо про вакцину Moderna

Вакцину mRNA-1273 створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою.

Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль та почервоніння у місці щеплення, втому, головний біль.

Читайте також: П’ять головних вакцин від COVID-19: наскільки ефективні та як працюють

Цей препарат безпечний для тих, у кого є супутні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, астма та захворювання легень, що підвищують ризик важкого перебігу захворювання на коронавірус. Водночас не рекомендують робити щеплення вакциною Moderna вагітним жінкам, за винятком випадків, коли вони мають високий ризик зараження.

Цей препарат не псується при зберіганні за стандартних температур холодильника +2..+8 градусів за Цельсієм.

Ефективність вакцини Moderna через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Згідно з дослідженнями виробника, через пів року після введення другої дози вакцина ефективна на 90%. Крім того, вона на 95% захищає від тяжкого перебігу захворювання. Також у Moderna зазначають, що вакцина на 100% ефективна для дітей у віці від 12 до 17 років.

Читайте також Сінгапур зобов'язав приїжджих носити GPS-трекери на самоізоляції. Сінгапур запроваджує морські круїзи "в нікуди" на тлі пандемії. Сінгапур запровадив пандемійний дитячий "бонус" для новонароджених.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело