Юні морпіхи тут випробовують себе два тижні. Програма охоплює всебічний розвиток підлітків

Після дводенного марш-кидка в лісі юні морські піхотинці повертаються до табору. Але тут засідка. Вони мають швидко прорвати ворожу оборону. Навчати молодь приїхали бійці 503-го окремого батальйону морської піхоти. Перший дубль нападу на противника – не зараховують.

Після обговорення помилок – знову в бій. Дим, постріли – і хлопці доходять до імпровізованого табору. Інструктори – задоволені.

Похідний юнацький вишкіл морської піхоти України відбувається четвертий рік поспіль поблизу Черкас. Цьогоріч три десятки школярів наважились випробувати себе, більшість – вихованці черкаського міського клубу "Юні моряки". Їм від 12 до 16 років.

"Я з мої татом посперечався, що я ніби і дня не пробуду на цьому вишколі, ну мене після цього спору затягнуло і це уже мій 4-й вишкіл", – каже Даниїл Гаращенко.

Владислав і Ярослав у таборі вже вдруге. Кажуть: те, що вони близнюки, лише допоможе під час спецоперацій.

"Треба було б підготуватись, у нас такий сусід, що треба бути готовим до всього", – вважає учасник вишколу Владислав Нечаєнко.

"На військового в майбутньому хочу піти, а тут готують до цього, підготовлюють морально і фізично", – зауважує Ярослав Нечаєнко.

В основі навчання – спрощена програма курсу молодого бійця морської піхоти. Це нічні походи лісом, пересування на човнах, нічні бої і навіть – захоплення імпровізованої бази ворога. Вивчають тактику ведення бою та основи військової справи.

"Все розраховано все на те, щоб у першу чергу було на межі їхніх дитячих фізичних можливостей і трішечки можливо навіть переходили межу психологічних можливостей, щоб діти трошечки переходили через своє психологічне "не можу" і це дуже класно", – пояснює співорганізатор табору Валерій Горбенко.

Серед учасників вишколу – Анна-Яна. Тут вона відзначає свій День народження. Поїхати додому дівчина відмовилась. На честь її свята – у таборі влаштували своєрідний салют.

"Відпускали, але в цьому немає сенсу, чомусь навчитись краще, ніж десь прогулятись", – переконана Анна-Яна Вознюк.

Однак військова муштра, життя в постійному русі і таке навантаження не усім підходять. Такі походи витримують не всі, четверо учасників уже ударили у ринду – тобто, не витримали навантажень і відмовилися продовжувати вишкіл.

Юні морпіхи тут випробовують себе два тижні. Програма охоплює всебічний розвиток підлітків. Додому вони повертаються впевненішими.

"Щоб вони знали, як захистити себе та своїх рідних, і взагалі, щоб розуміли, як тяжко військовослужбовцям на передовій. Ми їх навчаємо цього, навчаємо бути індивідуальністю, розвиваємо усі напрямки, які можемо, від фізичного навантаження та бойового до вивчення іноземних мов", – наголошує офіцер ЗСУ Олександр Атакшан.

Найкращі юні морпіхи восени поїдуть на справжню військову муштру – у 503-й батальйон морської піхоти в Маріуполь. Двоє повнолітніх – уже вирішили підписати контракт на військову службу.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Нагадаємо, на Донеччині підрозділи армійців тренуються за допомогою лазерної системи "Лазертаг". Ця система українського виробництва створена за аналогом американської "Майлс".

Джерело