На Львівщині відбувся тренінг з протидії торгівлі людьми. Залучили до проєкту працівників державних установ, поліції та благодійних фондів. Тренінг спрямований на те, аби відпрацювати дії у випадках звернення людей, які постраждали від насильства. Для цього тренери моделювали різні ситуації, а учасники на практиці показували, як би вони діяли.

За сценарієм першої вправи тренінгу до благодійного фонду зателефонувала жінка. Вона розповіла, що потрапила в сексуальне рабство, втім, їй вдалось втекти, тому шукає безкоштовне житло. Учасники навчання повинні знайти їй тимчасове житло та переконати жінку звернутися до правоохоронців.

До наступної вправи залучили працівників Держпраці. Вони відповідно до завдання приїхали з перевіркою на одне із підприємств. Там інспектори виявили чоловіка, який потрапив у трудове рабство. На підприємстві його утримують проти волі, окрім того не виплачують заробітну плату. Учасники тренінгу повинні викликати поліцію та надати йому допомогу.

На Львівщині відбулися навчання з протидії насильству

Ці та інші симуляційні вправи створені на основі реальних історій. Керівниця благодійного фонду з Хмельницького Оксана Устинова, яка бере участь у навчаннях, розповідає, такі ситуації трапляються досить часто. Вже 17 років вона допомагає людям, які потрапили в сексуальне чи трудове рабство.

"Коли людина потрапляє в ситуацію експлуатації і до неї застосовується і фізичне, і психологічне насильство, і економічне, вона відчуває себе людиною без прав. Є люди яких по 16 годин на день змушували працювати, наприклад, харчування було жахливе, ніякої медичної допомоги не надавали, натомість ще й били. Фактично це рабство", — каже голова благодійного фонду "Ксена" Оксана Устинова.

Під час навчань учасники навчаються як правильно реагувати на ситуації насильства та відпрацьовують взаємодію між різними службами.

"Тут є працівники із Національної поліції України, інспектори Держпраці, соціальні працівники, психологи, представники неурядових організацій. Усі вони вчаться як працювати разом для того, щоб правильно розслідувати випадки торгівлі людьми та надавати комплексну допомогу постраждалим від цього злочину", — каже керівниця програми "Безпека людини" Лілія Грудко.

Навчання організували за підтримки ОБСЄ.

"Ці навчання важливі не лише для України, а й для інших держав. 57 країн із якими ми співпрацюємо тренуються, аби уникнути випадків торгівлі людьми. Що ми для цього робимо – це міжнародні навчання, різноманітні оригінальні вправи та тренінги", — каже координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен.

Від початку року в Україні правоохоронці відкрили 130 кримінальних справ за статтею – торгівля людьми.

Читайте також: У Львові створили ательє для жінок, які постраждали від домашнього насилля

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Джерело