П’ять років тому 20 липня загинув журналіст, виконавчий директор інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет. Його авто підірвали у центрі Києва.

Поплатився за правду – мати Павла Шеремета розповіла про загибель сина

У причетності до вбивства звинуватили військового музиканта, медика-волонтера і медсестру-добровольця. Однак суспільство не сприймає офіційну версію, а слідство стало більш закритим.

Близькі Шеремета сподіваються, що правоохоронні органи знайдуть справжніх убивць. Невинні люди не мають постраждати, сказала в інтерв’ю “Українській правді” мати журналіста Людмила Шеремет.

“Якщо звинувачують людей, якщо їх заарештовують, то треба мати якісь дуже вагомі підстави для цього. А люди вже стільки сидять… Два роки триває це, і все те ж саме”, – каже жінка.

Судовий процес триває вже довго, засідання сім’я дивиться неохоче. Усі деталі обговорюють з адвокатами. Останнім часом представники влади не виходять на зв’язок до Людмили.

Павло народився у Білорусі та деякий час проживав у Росії. Однак поки влада країн не пропонувала допомогу у слідстві. На початку 2021 року опублікували аудіозаписи, на яких керівники КДБ Білорусі обговорювали стеження за Павлом і його вбивство. Ця подія шокувала матір Шеремета.

“Була така версія – що, можливо, це білоруські спецслужби. Я слухала аудіозаписи, звичайно. У той час, коли таке відбувалося в країні, для мене не стало це особливою несподіванкою.

Єдине, що мене, звичайно, убило, це коли з таким цинізмом каже: треба так підірвати, щоб руки і ноги розлетілися в різні боки. Я відразу навіть це не почула. Мене зовсім це вразило, я досить довго не могла прийти в себе”, – зазначила Людмила.

У Білорусі про Павла пам’ятають, а до його могили місцеві приходять і досі. За словами жінки, якби син був живий, то не зміг би мовчати щодо ситуації в країні.

“Дуже важко. Це було б складно, звичайно, пережити. Дуже важко реагував би – як усі гідні люди”, – додала вона.

Шеремет завжди відстоював правду, навіть коли працював у Росії. За відстоювання української позиції його звільнили з роботи.

“Мені дуже подобалося, коли він працював на Громадському телебаченні Росії і говорив про події, які відбуваються в Україні.

І коли там починали з ним сперечатися, він говорив: а ви були там? До того ж, це були відповідальні люди. Вони кажуть: ні, але я читав і чув. Він каже: ну, так, а я тільки що там був і знаю.

Він ніс справжню, щиру правду, за це він боровся і поплатився тим, що його звільнили. Він, звичайно, переживав, але робив чесно свою справу”, – розповіла Людмила Станіславівна.

Павло Шеремет – білоруський, російський та український журналіст телебачення, радіо і періодичних видань, у 1990-х – 2000-х роках керівник відділу спеціальних інформаційних проектів російського телеканалу ОРТ, згодом – “Першого каналу”. Останні п’ять років жив у Києві, працював в “Українській правді”, а також на радіо “Вести”.

Вибух на перетині вул. Франка і Хмельницького пролунав близько 7:45. У салоні червоного автомобіля Subaru знаходився Шеремет. Через несумісні із життям травми він помер у швидкій.

У причетності до вбивства підозрюють ветерана АТО і музиканта 41-річного Андрія Антоненка, дитячого кардіохірурга 40-річну Юлію Кузьменко та військову медсестру 26-річну Яну Дугарь. Але достатніх доказів їх вини слідство не має. Громадськість вимагає знайти і покарати справжніх замовників і виконавців убивства.

Джерело