16 липня 11 учасниць Українського Жіночого Конгресу обговорили питання пошуку роботи, підприємництва та соціалізації для жінок вразливої категорії (з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, матерям-одиначкам, представницям національних меншин).

Серед учасниць заходу були представниці місцевого самоврядування та підприємництва. Кажуть, такі зустрічі влаштовують у кожній області, попередня відбулася в Кременчуці. До розмови в онлайн форматі також приєдналися представниці профільних міністерств.

Альона Бабак співзасновниця Українського жіночого конгресу зазначає, тематика соціального підприємництва для України не нова, проте немає навіть терміну "соціальне підприємництво".

У Запоріжжі обговорили шляхи професійної реалізації жінок вразливих категорій

"Це той самий бізнес, але метою якою є не отримання прибутку, а розв'язання соціальної задачі. В нашій ситуації - це забезпечення зайнятості жінок з вразливих груп населення", — пояснює Альона Бабак.

Інеса Носенко, голова єврейського громадського центру «Мазаль Тов» наголошує, основне завдання - допомогти жінкам розвивати їхні спроможності: "Перше: навчити жінку бути працевлаштованою або тою, що відкрила свою власну справу Що ми бачимо на сьогодні? З тих бізнесів, які діють, є бізнес - невеличка кав’ярня, магазин, є бізнес туристичний об’єкт, який, зазвичай, на постійній основі, на тимчасовій основі й на сезонній основі приймає людей на роботу".

Результатом онлайн зустрічі стали пропозиції про співпрацю, розповідає Анжеліка Бєлова, засновниця ГО "Об'єднання ромських жінок "Голос Ромні" : "Я радію що ми запропонували партнерство і нам відповіли «так». І це, я вважаю, історична для нас подія, для жіночого руху в Запоріжжі, тому що такий рівень у Запоріжжі був вперше".

Читайте також: У Запоріжжі депутатки міськради об’єдналися та створили міжфракційну групу

Джерело