Перуанська центральна виборча комісія офіційно проголосила представника ліворадикальної партії "Вільне Перу" Педро Кастільо переможцем президентських виборів, які пройшли 6 червня. Колишній сільський учитель завоював підтримку найбідніших верств населення через свої популістські обіцянки соціальних реформ і справедливого розподілу багатств країни.

Як повідомляє Deutsche Welle, комісія затвердила результат, згідно з яким Кастільо отримав 50,12% виборців — за нього проголосували 8,8 млн осіб.

Представниця правопопулістської партії "Народна сила", дочка експрезидента Альберто Фухіморі, засудженого на 25 років за організацію "ескадронів смерті" і корупцію — Кейко Фухіморі відстала від Кастільо приблизно на 44 тисячі голосів, отримавши близько 49,9%. Водночас її спроби оскаржити результати виборів провалилися.

У Перу колишнього вчителя початкової школи оголосили переможцем президентських виборів Вибори у Перу

У листопаді 2020 року конгрес Перу оголосив про імпічмент президенту Мартіну Віскаррі за звинуваченнями у корупції. Його наступником став Мануель Меріно, однак через кілька днів після приходу до влади він подав у відставку через загибель двох осіб під час розгону протестів проти уряду. У квітні у країні пройшов перший тур президентських виборів.

Як повідомляло 16 червня агентство Reuters, на президентських виборах у Перу кандидат від соціаліста Педро Кастільо з невеликим відривом у 0,25% випередив кандидатку від консерваторів Кейко Фухіморі. Кастільо раніше не мав досвіду у політиці і був вчителем у початковій школі.

Педро Кастільо — кандидат від лівої партії "Вільне Перу", який донедавна був учителем початкової школи. Він є сином фермерів і на виборах отримав широку підтримку через обіцянки оновити конституцію країни, а також перерозподілити гірничодобувні багатства (Перу є другою країною світу за добуванням міді).

Попри те, що вибори відбулися 6 червня, офіційних результатів виборча комісія країни ще не оголосила. Наразі Кастільо набрав 50,125% голосів, а Фухіморі — 49,875%. Таким чином кандидат від соціалістів випередив свою суперницю на 44 058 голосів.

Водночас Фухіморі висунула звинувачення у фальсифікаціях результатів. Вона переконана, що її політсилі вдасться "скасувати" деякі голоси. Зокрема 15 червня на виступі перед прихильниками у Лімі вона заявила, що продовжуватиме боротьбу і "захищатиме демократію Перу". Вона сподівається, що результат виборів все ще може змінитися після перевірки бюлетенів.

Читайте також: Лідери G7 закликали провести нові президентські вибори у Білорусі

З іншого боку, партія "Вільне Перу" відкинула всі звинувачення у фальсифікаціях, а міжнародні спостерігачі у Лімі заявили, що вибори були прозорими. Також спостерігачі заявили, що владі можуть знадобитися дні або навіть тижні, щоб оцінити юридичні виклики та оголосити остаточного переможця.

"Розпочалися нові часи. Мільйони перуанців виступили на захист своєї гідності та справедливості. Дякую людям усього Перу, які завдяки своїй різноманітності та історичній силі наділили мене своєю довірою. Мій уряд буде зобов'язаний усім громадянам", — написав Кастільо у Twitter, додавши фото із написом "президент" та гаслом своєї кампанії: "У багатій країні більше немає бідних".

Він також оновив свій профіль у Twitter, дописавши "Обраний президент Республіки Перу (2021-2026)".

Що відомо 11 квітня в Перу проходили загальні вибори (парламентські і 1-й тур президентських виборів). 6 червня у країні проходив 2-й тур президентських виборів. На них обирався президент, віцепрезиденти, всі 130 депутатів Конгресу і 5 перуанських представників в Андському парламенті. У президентських виборах взяли участь 18 кандидатів, що стало найбільшим числом кандидатів після виборів 2006 року. Педро Кастільо, член лівої партії "Вільне Перу", отримав найбільшу кількість голосів в 1-му турі і разом з лідером правої Народної сили Кейко Фухіморі вийшов у 2-й тур президентських виборів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело