332 підприємства демонструють свої новинки. Гвинтівки, бронетехніка, криміналістичне та військово-морське обладнання

Схоже на НЛО, але не зовсім. Це бойовий безпілотник "ace one" повністю українського виробництва. Для ворога він майже невидимий.

"Це бойовий дрон з унікальними характеристиками, які поєднують надвисоку швидкість з одного боку. А з іншого низьку видимість, тобто технологію "стелс", яка дає можливість дрону бути майже невидимим і знищувати супротивників", - пояснює розробник Володимир Усов.

Високотехнологічні безпілотники та сучасний танк

Дрон уперше показують світу на міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека", що стартувала в Києві. Творці цього безпілотного апарату кажуть, у своєму класі він унікальний. Насамперед через швидкість.

"Близько 1000 кілометрів на годину. Це майже один мах, при цьому нести доволі серйозну зброю, корисні навантаження біля однієї тони. Це і керовані ракети, класу повітря-повітря, і повітря-земля, а також керовані авіаційні бомби для ураження інфраструктури та наземних цілей", - розповів розробник.

У майбутньому бойовий дрон хочуть постачати українській армії. Крім "ace one", на виставці презентували ще сотні новинок українського озброєння. Наприклад, цей красень.

Надія України. Високотехнологічний безпілотник "Сокіл-300", за словами розробників, - один із найтоповіших і найновіших наших дронів. Він може вести розвідку та стріляти по цілях. Також український "Сокіл" має потужний двигун, який дає змогу понад добу перебувати в небі.

Відвідувачі також можуть побачити сучасну бойову машину танк "Оплот" - конкурент російського Т-90. Український танк виготовили на харківському заводі імені Малишева. І це одна з небагатьох розробок державного концерну "Укроборонпром".

"На нашому стенді ви можете побачити також новітні розробки в напрямку ракетних систем, радарних. БТР-4 також представлений на цій виставці", - каже гендиректор держконцерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв.

І це ще не все. 332 підприємства демонструють свої новинки. Гвинтівки, бронетехніка, криміналістичне та військово-морське обладнання. Україна має що запропонувати як для себе, так і для міжнародних партнерів. Зокрема, Туреччина цьогоріч є одним із основних імпортерів української зброї.

"Ми пропонуємо їм свою авіаційну техніку. Ми пропонуємо їм наші двигуни для морських сил, фрегатів та крейсерів Збройних сил Туреччини", - зазначив віцепрем'єр-міністр України, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

35 міжнародних корпорацій з 12-ти країн світу також вирішили взяти участь у виставці. Ось цю безпілотну бронемашину, схожу на місяцехід, розробили еміратські інженери спільно з українськими колегами. Військові можуть дистанційно керувати цим транспортним засобом на відстані до 17 кілометрів.

"Це універсальна платформа, яка призначена для транспортування поранених для перевезення різних вантажів", - розказав представник національної асоціації оборонної промисловості України Роман Шерінг.

Сімнадцята спеціалізована виставка "Зброя та безпека" мала відбутися спочатку ще восени 2020, а потім навесні вже цьогоріч. Однак двічі її переносили через пандемію Ковід-19. Нині виставка таки стартувала і триватиме до 18 червня.

Мирослав Солонар, Ганка Кудрявцева, "5 канал".

Джерело